Austria Extreme Triathlon

Pozor, ať nespadneš na krávu vedle sebe!

Extrémní triatlon

Zdoláno: 22. června 2024
Největší výzva: projít ledovými jazyky
Hláška: „Pozor, ať nespadneš na krávu vedle sebe!“

Extrémní šílenství – i tak by se dal nazvat závod pod horským masivem Dachstein v Rakousku, který jsme s mým věrným trasérem Markem Peterkou jako první nevidomý tým v historii úspěšně dokončili v čase 17 hodin, 20 minut a 20 vteřin! Na konci článku vám prozradím, jak jsme se umístili.

Pouhých 130 závodníků mělo tu čest se v půl páté ráno ponořit do řeky Mur a plavat 3,8 km proti proudu ve vodě s teplotou 16 stupňů. Sláva tomu, kdo vymyslel neoprenové ponožky…

Když jsme se konečně vynořili, hned jsme přesedlali na tandemové kolo, kde nás čekala 186 km dlouhá cyklistika směrem na sever Štýrska s celkovým převýšením 4000 m. n. m. Tři náročná stoupání, včetně horského průsmyku Sölk Pass, který se nachází 1790 m. n. m., a k tomu prudké sjezdy. Naštěstí tu kromě krav postávajících na zelených idylických paloučcích nebyl skoro žádný provoz. V posledním kopci (který jsem naštěstí na rozdíl od Marka neviděl, ale jen cítil pod nohama) jsem se rozhodoval, jestli to utrpení nemáme radši vzdát, zatímco jsem pořádně hekal a funěl.

Naštěstí nebyl na přemýšlení moc čas, protože hned po jeho zdolání nás čekala běžecká výzva v maratonové délce 44 km s převýšením 2000 m. n. m. Příjemné počasí – a také Márův popis nádherných horských scenérií – zachránily situaci, která už byla značně poznamenaná brutální únavou. Závěrečnou trialovou pasáž po kamenech jsme si opravdu vychutnali, a nakonec jsme museli bojovat i s ledovými jazyky. Mezi nimi se vinula jen úzká cestička, kterou jsme se opatrně prodírali jeden za druhým a modlili se, abychom neskončili v rokli pod námi.

Celkově jsme nastoupali 5860 metrů a cílovou rovinkou proběhli na 21. místě z celkem 35 zdravých závodníků, kteří závod dokončili v limitu. Tím jsem si na své konto připsal další prvenství, kdy jsem se stal prvním handicapovaným finisherem Austria Extreme Triathlon! Díky moc Markovi a Paulovi (který se během závodu ze srandy ujišťoval, jestli náhodou nechceme přinést popcorn nebo pizzu), že se o mě tak skvěle postarali, a na viděnou u nějakého dalšího extrémního dobrodružství!


Zpět k úspěchům

Partneři