Mistrovství světa v dlouhém triatlonu v Almere

Neznám bolest,
neznám bolest.

Mistrovství světa

Zdoláno: 12. září 2021
Největší výzva: Získat titul mistra světa
Hláška: „Neznám bolest, neznám bolest.“

Česká republika se konečně může pyšnit novým světovým šampionem v paratriatlonu! Společně s trasérem Markem Peterkou jsem získal svůj první mistrovský titul na dlouhé trati v nizozemském Almere–Amsterdam, kde se konalo Mistrovství světa v rámci závodu série Challenge. Celkem jsme museli absolvovat 3,8 km plavání, 180 km v cyklistické části, a na závěr nás čekal 42 km dlouhý běh. Vše jsme zvládli v čase 10 hod 51 min 45 s.

„Ondro, tak jdeme na to,“ pobídl mě trasér Marek, když jsme stáli na startu plavání, a gestem ruky mi ukázal směr. Popřáli jsme si hodně štěstí a čekali, až zazní siréna. Hned na začátku závodu jsme se dostali do vedení a v uměle vytvořeném jezeře Werrwater bojovali nejen se soupeři, ale i s velkými vlnami. Pro traséra bylo o to složitější mě přesně navádět kolem bójí, které se mi někdy podařilo trefit.

Další, cyklistická část vedla podél mořského pobřeží, kde byl silný protivítr, ale i za nepříznivých větrných podmínek jsme se pořád drželi na první příčce.

„Ondro, musíme ještě trochu přidat, abychom to stihli zajet pod pět hodin,“ oznámil mi Marek zepředu, když jsme pomalu končili druhé kolo. Dodržet limit se nám podařilo a po odložení tandemového kola nás ještě čekal běh.

Běžecká trasa vedla městem a měla šest okruhů, přičemž fanoušci, kteří nás kolem trati povzbuzovali, vytvářeli opravdu nezapomenutelnou atmosféru. Před nejbližšími soupeři jsme si postupně vytvořili hodinový náskok, který jsme udrželi až do cílové rovinky a odnesli si tak titul mistra světa.

Děkuji moc svému trasérovi Markovi, že nás dostal do cíle a k titulu. Díky patří také našemu mechanikovi a doprovodu Lukášovi Turkovi. A nesmím zapomenout ani na moji maminku s přítelkyní, které nám na cestu připravily to nejlepší jídlo.

Zpět k úspěchům

Partneři