Roth,
největší IronMan
v Evropě

S tím teplem
to docela přehnali.

IronMan

Zdoláno: 3. července 2022
Největší výzva: Vydržet celý den na slunci
Hláška: „S tím teplem to docela přehnali.“

Tentokrát jsme vyrazili na největší IronMan Challenge v rámci evropského kontinentu, která se konala v německém Rothu v Bavorsku. Nedělní závod nám s trasérem Markem začal přesně v 6:30 plaváním v kanále na délce 3,8 kilometrů s profesionálními triatlonisty, jako jsou Jan Frodeno nebo Patrick Lange.

S Markem se nám ve vodě dařilo, měli jsme volný prostor, takže jsme se nemuseli proplétat mezi ostatními plavci. Málem jsem tedy měl kolizi se záchranářskou lodí, kterou jsem naštěstí těsně minul.

Po výlezu z vody jsme rychle proběhli depem, nachystali se do cyklistického a vyrazili na cyklistickou část dlouhou 180 kilometrů s převýšením 1 500 metrů. Na tandemu pro mě byla ohromným zážitkem atmosféra v místě Solarer Berg. Tam nám tisíce lidí fandilo, skandovalo a plácalo nás po zádech. Po chvíli jsme se s parťákem shodli, že podobnou atmosféru jsme zažívali na Tour de France.

Když jsme dorazili na kole do dalšího depa v Rothu, namazali jsme se pořádně opalovacím krémem a na následných 42 kilometrech běhu jsem se celou dobu modlil, ať to se mnou nikde nešvihne, jaké bylo obrovské horko. Náš běh byl od občerstvovačky k občerstvovačce, hlavou do sudu s vodou a ven. Spoustu závodníků nosili z cíle rovnou na nosítkách.

My jsme celý závod úspěšně dokončili v čase 11:03:35.

Zpět k úspěchům

Partneři