ATEX sportovní oblečení

Nedávno jsem si volal s kamarádem z brněnské firmy ATEX sport, která mě i mého traséra obléká do reprezentačních dresů.

Vypadat u sportování dobře, to je přece taky důležité, no ne?
Byl to moc pěkný telefonát, a proto vám z něj s Oldovým svolením něco prozradím. Jeho pohled na svět se mi totiž fakt líbí.

„Hele, Oldo, co se ti tenkrát honilo hlavou, když ti napsal kluk, který nevidí, že by chtěl od vaší rodinné firmy obléknout na závody?“
„Tenkrát jsem se nad tím úplně nepozastavoval – přišlo mi to normální, ale zároveň jsem si říkal, že seš frajer, když nevidíš a děláš takové kousky,“ odpověděl mi Olda.
„To je pěkný. Já bych moc rád docílil toho, aby lidé začali brát úplně normálně, když někdo nevidí… prostě žádný stres,“ přikyvoval jsem, jako by mě snad Olda ve sluchátku na druhé straně mohl vidět.

A protože mám moc rád příběhy, stočilo se naše povídání i k tomu, jak vůbec firma ATEX sport vznikla. Dozvěděl jsem se, že ji kdysi založila Oldova mamka Alena se svým teď již bývalým manželem Jaromírem. Využila svoje zkušenosti z módního návrhářství a výroby oděvů a Jaromír zase ty ze závodní cyklistiky.

„Oldo, jaké to vůbec je, převzít otěže firmy?“ vyptával jsem se dál zvědavě.

„Jsme tři jednatelé – já, můj bratr Michal a naše mamka, které neříkáme jinak než ‚paní šéfová‘,“ zasmál se Olda. „Vlastně je dobrý, že jsme ve firmě tři, protože tak při rozhodování nevznikne patová situace. A ještě lepší je, že jsme pokaždé dokázali všechno v klidu vyřešit společně. A to myslím jak v rodině mezi sebou, tak i se zákazníky, a dokonce s padesátkou zaměstnanců, kteří nám pomáhají firmu budovat,“ dodal spokojeně.

„A jak vás zasáhla situace kolem koronaviru?“ ptal jsem se s obavami v hlase, protože tahle věc se dotkla snad úplně každého.

„No, ze dne na den se úplně všechno změnilo. Přestali jsme šít oblečení a začali šít roušky. Nejprve jsme se snažili podpořit lidi v první linii, teď už roušky nabízíme na naších stránkách i firmám. Můžou si dokonce zvolit svůj potisk,“ vysvětlil mi Olda. „Je to krizová situace, ale víš co, někteří lidé jsou na tom mnohem hůř.“

„To je fajn postoj k celé věci, být vděčný za to, co je,“ řekl jsem.

Olda hned přednesl veselejší notu: „Ondro, s oblečením pro tebe tě teď ale potěším. Spoustu let pracujeme na vývoji triatlonového oblečení a myslím, že tento rok konečně můžu říct, že máme hotovo a veškeré oblečení včetně tri kombinéz snese srovnání se světovou špičkou,“ prozradil mi a já se hned začal těšit, jak se mi to v nich bude hezky plavat a běhat.

Firma ATEX sport nešije jen pro profesionální sportovce, ale i pro hobíky, tak se na ni mrkněte. Olda mi ještě prozradil, že se můžete brzy těšit na nové, vzdušnější prodejní i výrobní místo v Brně.

Partneři
Dahlhausen Ipsum Cz Jaroměřická mlékárna Město Třebíč Aquapark Laguna ATEX Kraj Vysočina Auto Racek Sportovní klub Laguna Třebíč Nadace Světluška Fotograf Jakub Mertl Nadace Leontýnka Pojišťovna 211 Jazyková škola Zachová Paul Lange