Jak funguje spolupráce s trasérem při triatlonu

Někteří možná víte, že hodně sportuji, hlavně ale dělám do triatlonu a vůbec na to nevidím.

Jasně, je to nevýhoda, ale zase můžu trénovat od nevidím do nevidím, no ne? 😀

Pokud by někdo z vás kluků a holek měl chuť věnovat nevidomým triatlonistům svůj sportovní zápal a vyrazit si jen tak zatrénovat nebo klidně i zazávodit, tak vám přináším pár zaručených rad, jak na to. Nemusíte se vůbec ničeho bát, není to zase dvakrát moc složité. Když vás začne slepý štvát, je docela jednoduché se ho hned zbavit. Prostě ho někde zapomenete a je to.

A co tedy sportování s nevidomým obnáší? Pojďme se na ty tři disciplíny společně mrknout:

Plavání na otevřené vodě funguje tak, že plavete vedle mě, navádíte mě, a můj případný špatný směr opravujete strkáním a přitahováním. K pořádné nervozitě máte důvod teprve, když vám uplavu… Ale nebojte – pro tyhle případy používáme mezi sebou metrovou gumu s opaskem.

Na kole je to ještě mnohem lepší. Jezdíme totiž na tandemu, takže šlapeme oba dva – nebo se o to aspoň snažíme. Pokud máte chuť, abych si vzadu trochu máknul a zapotil se, stačí, když šlapat prostě přestanete. Ale bylo by teda fajn, kdyby někdo z nás dvou pořád řídil.

Na závěr nás čeká běh. Při něm vás nejprve požádám o ruku – teda, holky, nebojte se, není to tak, že bych vám hned při prvním běhu navlékal prsten! Prostě se jen chytnu vaší paže a poběžíme pěkně vedle sebe. Pro lepší zážitek z běhu používáme i krátkou gumu, jejíž konce pochopitelně držíme každý v ruce a která nás spojuje.

Tak co, nadchla vás myšlenka někoho doprovázet a popisovat mu okolní krajinu či vodní hladinu? Budu moc rád, když mi napíšete, a klidně odpovím na všechno, co by vás ještě zajímalo.

Partneři
Dahlhausen Ipsum Cz Jaroměřická mlékárna Město Třebíč Aquapark Laguna ATEX Kraj Vysočina Auto Racek Sportovní klub Laguna Třebíč Nadace Světluška Fotograf Jakub Mertl Nadace Leontýnka Pojišťovna 211 Paul Lange Malfini Rebildcar


Chcete být i vy mým partnerem?