Poloviční Czechman Triathlon

Musím vám všem říct, že na sobotním závodě Czechman triatlonu jsem se cítil jako opravdový profesionální sportovec.

Teď ani trochu nepřeháním. Měl jsem totiž kolem sebe ten nejlepší tým. Myslím, že i Petr Vabroušek by mi maličko záviděl.

Trochu vám svoji tlupu představím:
Marek Peterka: nejlepší triatlonista a fešák. Na toho fešáka mám prý dát hodně velký důraz. Za sebe můžu říct, že je to opravdu pravda.
Otec Jarda: super šofér, technik a velká morální podpora. Myslím, že by mi i vychlazené pivo donesl na start, kdyby bylo potřeba.
Mamka Lenka: moje báječná dietoložka, která mi připravila tu nejlepší stravu, aby se kalorické tabulky při závodu jen usmívaly.
Sestra Monika: paparazzi na trati, pomoc v depu a módní stylistka, aby nám to alespoň trošku slušelo, když už nic jiného.

Na startu první disciplíny plavání jsme byli v koridoru pro ženy. Marek mi říkal, že to tak bude prý lepší. Neměl jsem vůbec žádný důvod mu nevěřit. Dokonce se mi tam snažil dohodit nějakou triatlonistku, aby se mohl jednoduše ze závodu ulít. V tomhle jsem ho pěkně prokouknul. Jenže mě tam žádná nechtěla. Tak tedy nevím, jestli to bylo štěstí, nebo neštěstí, ale nad tím nebyl moc čas přemýšlet, protože se začalo plavat. Už jsem dokonce vyzrál i nad tím, jak zaručeně poslepu poznat svého traséra mezi všemi sedmi sty plavci. Podle jeho vousů. Ha. Mezi holkami tedy bylo jasné, že bude určitě jediný, kdo je bude mít.

Na dvojkole jsem bohužel ani letos nebyl připuštěn k řízení. Tak jsem si to zase musel pěkně odsedět vzadu. Snad jen štěstí, že tam za Markem moc nefoukalo. Vlastně je tam docela pohoda a klid, teda jen do té doby, než trasér zjistil, že moc nešlapu. No ale popravdě, snažil jsem se do toho dát všechno. Přiznávám, ke konci jsem toho už měl trošku plné brýle a těšil se na běh.

Běh mi po kolu spíš šel, než běžel. To šel myslím přímo doslova. Takže jo, měl jsem kolem sebe profesionální sportovce, ale jak tak přemýšlím, nejspíš bych potřeboval ještě jejich nohy. Všechno ovšem přičítám své rýmě, protože podle chlapských zákonů jsem měl někde umírat kolem hromad papírových kapesníků, a ne závodit. Nebýt Marka, který mě vždy vyhecoval, tak bychom možná běželi ještě dneska. Celý triatlonový závod jsme tedy zvládli za 5:20:12.

Za super odkormidlování ve vodě, odšlapání na kole a odtáhnutí za šňůrku při běhu tedy ještě jednou moc děkuji Markovi Peterkovi. Bez něj by to totiž nešlo. Za tolik důležitý tým kolem sebe, který se o mě staral s velkou láskou a trpělivostí, zas děkuji své rodině. Za servis tandemového kola moc děkujeme firmě Twinsport Třebíč (www.twinsport.cz). Protože všechno šlapalo jak po drátkách. Za vyřízení startovního čísla na závodě triatlonu děkujeme Maximu Čamborovi a jeho spolku Jeden na jednoho (www.facebook.com/jedennajednoho). A na závěr děkujeme za skvělý závod a atmosféru všem organizátorům Czechman, bylo to vážně super (www.czechman.cz).

Partneři
Dahlhausen Ipsum Cz Jaroměřická mlékárna Město Třebíč Aquapark Laguna ATEX Kraj Vysočina Auto Racek Sportovní klub Laguna Třebíč Nadace Světluška Fotograf Jakub Mertl Nadace Leontýnka Pojišťovna 211 Jazyková škola Zachová Paul Lange


Chcete být i vy mým partnerem?