Triatlonový závod CZECHMAN již popáté

CZECHMAN Triatlon v Dolanech byl opět nezapomenutelným zážitkem. Navzdory deštivému počasí, které by mohlo mnoho účastníků odradit, se závodníci rozhodli nepoddat se nepříznivým podmínkám. Mezi […]

CZECHMAN Triatlon v Dolanech byl opět nezapomenutelným zážitkem. Navzdory deštivému počasí, které by mohlo mnoho účastníků odradit, se závodníci rozhodli nepoddat se nepříznivým podmínkám. Mezi nimi jsem byl já a můj parťák Marek, a rozhodně nás pár kapek deště nezastavilo.

“Ondro, znovu se raději postavíme na stranu,” povídal mi parťák, když jsme šli na start samotného závodu. Plavecká část byla letos mimořádně náročná. Hned od začátku jsme se ocitli uprostřed davu plavců, kteří se neustále mlátili, tahali nás za nohy a snažili se proplavat mezi mnou a mým trasérem. Bylo to intenzivní a chaotické, ale zároveň to přidalo na adrenalinu a odhodlání dokončit závod v dobrém čase. Po jednom kilometru a devíti stech metrech jsme rychle vylezli z vody a běželi do depa. 

“Jsem nachystaný,” houknul na mě Marek, abych věděl, že mám přidat.  

Na cyklistice jsme zvolili opatrnější strategii. Mokrá silnice a dešťové kapky na helmách zvyšovaly riziko pádů, což se bohužel nevyhnulo některým závodníkům kolem nás. Několikrát jsme slyšeli rány a výkřiky, když někomu uklouzlo kolo. Přesto se nám podařilo zlepšit náš čas v cyklistické části o pět minut oproti loňskému roku, což bylo pro nás obrovským úspěchem.

“Ahoj kluci,” houkla na nás Helča Kotopulu, když jsme ji v druhém kole předjížděli.

“Ahoj, makej,” odpověděl ji Marek nazpátek. A ke konci devadesáti kilometrů nám konečně přestalo pršet, takže jsme byli rádi, že aspoň na běhu nebudeme moknout.      

Poslední částí závodu byl běh, kde jsme se zaměřili na udržení tempa a dokončení závodu pod pět hodin. Začátek běhu jsme rozběhli pěkně a také jsem měl s trasérem na trase spoustu místa.

“Ahoj, prosím tě, můžeš vzít Ondru támhle na otočku a zpátky, potřeboval bych si odskočit,” prosil Marek závodnici, kterou jsme pomalu předbíhali.

“Jasně, vezmu ho, ale sotva lezu,” povídala mile úplně cizí běžkyně. Každopádně po pár společných stovkách metrů jsme pokecali a po opětovném předání do Markových rukou se naše cesty rozdělily. Naše úsilí bylo odměněno, když jsme skutečně dosáhli cíle pod pět hodin. Jsem vděčný za příležitost znovu se postavit na trasu v Dolanech a užít si závodní atmosféru mezi tolika skvělými závodníky. Děkuji organizátorům za skvělou přípravu závodu a umožnění startu. Byla to výzva, ale zároveň i obrovská radost z dalšího úspěšného výkonu.

DahlhausenIPSUMJaroměřická mlékárnaAuto RacekATEXMěsto TřebíčRebuild-carKraj Vysočina, Plavecký bazén a aquapark LagunaPlavecký oddíl Laguna TřebíčPaul Lange OstravaFotograf Jakub MertlPojišťovna 211NutrendMalfiniSorry Gravity – On Running 

Partneři
Dahlhausen Ipsum Cz Jaroměřická mlékárna Město Třebíč Aquapark Laguna ATEX Kraj Vysočina Auto Racek Sportovní klub Laguna Třebíč Nadace Světluška Fotograf Jakub Mertl Nadace Leontýnka Pojišťovna 211 Paul Lange Malfini Rebildcar


Chcete být i vy mým partnerem?