Ultra Czech
515 Račice

Taktikou přiměřeného spěchu k rekordu.

Ultramaraton

Zdoláno: 20. září 2020
Největší výzva: plavání
Hláška: „Taktikou přiměřeného spěchu k rekordu.“

Ultra Czech 515 Račice je tři dny trvající extrémní závod v triatlonu v Labe Aréně Račice. První den startuje plaváním v délce 10 km a 145 km jízdy na kole, další den se pokračuje cyklistikou na vzdálenost 276 km a třetí den je zakončen během na 84 km.


Ještě žádný handicapovaný sportovec se do podobného ultratriatlonu nikdy nepustil, proto jsem měl velkou motivaci závod dokončit a stát se rekordmanem.

Hned při plavání nastaly komplikace, kdy jsme se navigační gumou, kterou máme s trasérem mezi sebou, zachytili o bóje ve vodě. Ačkoli nejsem žádný velký plavec a s tak dlouhou trasou jsem ještě neměl zkušenost, i přes potíže jsme vše zvládli a mohli přesednout na kolo. Do karet nám hrálo i dobré počasí, které koncem září panovalo, a tak jsme první den závodu zakončili s časem 8 hod 4 min 54 s.

Druhý den jsme s trasérem Markem jeli o něco opatrněji, abychom pošetřili síly na závěrečný běh, rovinatý okruh nám ovšem seděl a ke konci jsme se trochu nechali unést – 276 km na kole jsme zvládli za skvělých 7 hod 28 min 25 s.

Třetí, běžecký den byl náročný, ale navzdory očekáváním jsem si ho užil. Při běhu jsme s trasérem zvolili nový způsob navigační šňůry kolem pasu, abychom ulevili rukám. V cíli na mě všechno padlo a sotva jsem byl schopný ujít krok, ale nad únavou převážil skvělý pocit z toho, že jsem držitelem titulu mistra světa v Para Ultra triatlonu! A to vše v celkovém čase 24 hod 20 min 36 s.

Poděkování patří trasérovi Markovi Peterkovi, našemu supportu Katce Kourkové, Bohunce Semerádové a také organizátorům závodu.

Zpět k úspěchům

Partneři